Pracownia

Projektowa

O Nas

HIKO Pracownia Projektowa została założona w 2007r. przez architekta i architekta krajobrazu w związku z czym w każdym projekcie oba te kierunki nieprzerwanie idą w parze.

Projektujemy w taki sposób, by uzyskać harmonię pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem, kubaturą i otoczeniem, tradycją i współczesnością. Inspiracją dla nas jest dane miejsce, siedlisko i jego historia, a celem prostota i użyteczność uzyskana poprzez uniwersalne od pokoleń reguły takie jak kompozycja, proporcja, symetria, naturalne materiały i gra światła.

Każdy projekt traktujemy indywidualnie poszukując charakterystycznych, nowych i ponadczasowych dla danego miejsca rozwiązań architektonicznych. Zespół HIKO to grupa ambitnych, młodych architektów, których praca koncepcyjno-programowa a następnie projektowa wspierana jest nieustannie przez wyselekcjonowanych, najlepszych projektantów branż instalacyjnych i konstrukcyjnych.

 • Architekt

  PAWEŁ HIRSZ

  Założyciel i główny projektant w HIKO PRACOWNI PROJEKTOWEJ
  - Absolwent wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach - kierunek ARCHITEKTURA I URBANISTYKA. Dyplom obroniony 21 marca 2006 roku
  - Stypendium na wydziale Architektury FH Aachen (Niemcy), praca w pracowni HH+ASSOZIIERTE
  - Staż w Katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora&Czora (2005-2009).
  - Inżynier Budowy w PB Robud Sp. z o.o. w Gliwicach (2009-2011)
  - UPRAWNIENIA BUDOWLANE w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń
  - członek Izby Architektów (od 2012)
  - członek Stowarzyszenia Architektów Polskich (od 2014)

 • Architekt Krajobrazu

  MARTA HIRSZ

  Założyciel i główny projektant w HIKO PRACOWNI PROJEKTOWEJ
  - Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie - kierunek ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU. Dyplom obroniony w piątek 13 października 2006 roku.
  - Ukończone studia podyplomowe na wydziale Automatyki Politechniki Śląskiej - kierunek System Informacji Geograficznej GIS (2007).
  - Uprawnienia: "Inspektor Nadzoru DS. Terenów Zieleni" zdobyte szkoleniem i egzaminem państwowym organizowanym przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa o/Poznań. NOT (03.2017).

 • Architekt

  KRYSTYNA SIKORA

  Asystent projektanta. W HIKO od lipca 2016 roku.
  - Absolwentka wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach - kierunek ARCHITEKTURA. Dyplom obroniony 27 marca 2017 roku.

 • Architekt

  JADWIGA WALUGA

  Asystent projektanta. W HIKO od stycznia 2019 roku.
  - Absolwentka wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej - kierunek ARCHITEKTURA. Dyplom inżyniera obroniony 10 lipca 2019 roku.
  - Studentka wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach - kierunek ARCHITEKTURA.

 • Architekt

  SABINA NITSZE

  Asystent projektanta. W HIKO od sierpnia 2015 roku.
  - Absolwentka wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach - kierunek ARCHITEKTURA. Dyplom obroniony 3 czerwca 2015 roku.

   ?>
  • ?>
  • ?>
  • ?>
  • ?>