Pracownia

Projektowa

HIKO-oczar4

HIKO przyspiesza nadejście wiosny

  • Authorhiko
  • Date 18 Luty 2015
  • CategoryOgród
HIKO-oczar4

oczar pośredni ‚Ruby Glow’ w połowie stycznia

Zimą w ogrodzie ozdobą są beżowe zeszłoroczne wiechy traw, przebarwione igły roślin iglastych lub kolorowe pędy niektórych krzewów. Każdy z nas po trzech miesiącach długich wieczorów i ponurych dni czeka na pierwsze objawy wiosny w ogrodzie, na balkonie, w lesie. Aktualnie można zauważyć już wyrastające z ziemi cebulowe byliny wiosny. Przebiśniegi aktualnie rozkwitają. Natomiast w ogrodzie moich rodziców (lokalizacja tutaj) akcent wiosenny jest już od 4 tygodni i wcale nie trzeba go szukać i się schylać. Jest nim kwitnący od połowy stycznia oczar pośredni odmiana ‘Ruby Glow’.

Krzew ten został posadzony w 2008r. i miał 20-30cm wys. Aktualnie po 7 latach po posadzeniu ma prawie 2m wys. Kwitnie bardzo obficie już od połowy stycznia. Pachnące kwiaty z frędzelkowatymi płatkami barwy czerwonej, bardzo pięknie wyglądają na tle śniegu. Utrzymują się bardzo długo, bo po miesiącu od zrobienia prezentowanych zdjęć dalej są na krzewie.

Aktualnie zaczynają kwitnąć pozostałe oczary pośrednie o kwiatach żółtych, czy też pomarańczowych np.: odm. Jelena (link tutaj) czy też Pallida (link tutaj).

Po przekwitnięciu krzew ma duże ciemnozielone liście, które jesienią przebarwiają się na żółto lub pomarańczowo.

Polecam tą roślinę. Dzięki takiej perełce w ogrodzie można sobie o ponad miesiąc przybliżyć nadejście wiosny.

HIKO-oczar3

oczar pośredni ‚Ruby Glow’ w szkółce w Chudowie 01.2015r.

HIKO-oczar2

oczar pośredni ‚Ruby Glow’ 25.01.2015r.

Write a comment


siedem − = 1