Pracownia

Architektoniczna

363-HIKO domek letniskowy

HIKO – magiczny domek letniskowy w Szczyrku!

  • Authorhiko
  • Date 22 Grudzień 2020
  • CategoryArchitektura

Naszym miejscem na ziemi jest nasz dom. Jesteśmy domatorami. Kochamy być non stop razem.  W związku z tym zdecydowaliśmy się pracować i mieszkać pod jednym dachem. Są jednak momenty w naszym życiu, że chwilowo mamy po prostu wszystkiego dość. Wtedy wyjeżdżamy żeby niczym się nie martwić i niczego non stop nie organizować. Bez pakowania – po prostu wsiąść do auta, zabrać dzieci, psa i wyjechać.
Znaleźliśmy taki azyl, który pokochaliśmy na zawsze!

Jest takie miejsce na ziemi, które nas jednocześnie zachwyca i uspokaja, w którym wypoczywamy, gdzie od momentu dotknięcia stopą ziemi czujemy, że jesteśmy częścią natury. Zabieramy tam tylko rzeczy osobiste i ewentualne jedzenie. Cała niezbędna reszta jest na miejscu, w tym wiele takich gadżetów, których sami w domu nie mamy. Na półce z książkami każdy znajdzie coś dla siebie.

Jest takie miejsce na ziemi gdzie kominek ma swój niepowtarzalny klimat, gdzie każdy wieczór kończy się ogniskiem.

Jest takie miejsce na ziemi idealne dla dzieci, które niezależnie od pogody buszują po dworze dopóki starcza im sił. Zabawy polegają na czerpaniu z natury, lasu, rzeki. Wracają do domu umorusane, szczęśliwe, głodne i zjadają wszystko. Nigdy nie słyszeliśmy tam słów: „nudzi mi się”. Czasem wysyłamy dzieci do pobliskiego schroniska na przepyszny rosół i żurek. Jest to dla nich wyzwanie, przygoda i próba brania odpowiedzialności za siebie i innych. Kiedy wracają są z siebie bardzo dumne.

Jest takie miejsce na ziemi gdzie ubrania mają tylko funkcję praktyczną, gdzie wciągasz powietrze do płuc z przyjemnością, gdzie wychodzisz za drzwi i jesteś na szlaku (możesz od progu iść, biec, zjeżdżać co bądź), a po powrocie zmęczone mięśnie mogą odpocząć w saunie kiedy tylko przyjdzie Ci na to ochota.

Jest takie miejsce na ziemi gdzie pies ma jak w raju z daleka od drogi i wszelkich niebezpieczeństw, gdzie o poranku widujesz stado jeleni, gdzie w ogrodzie rośnie morze jagód, gdzie jako pierwszy pada śnieg i jako ostatni przestaje.

Jest to www.chatawszczyrku.pl i www.domekwszczyrku.pl w samym sercu Beskidów.
Już wkrótce więcej gości będzie mogło korzystać z jego uroków i atrakcji. Wspólnie z właścicielami zaprojektowaliśmy jeszcze jeden domek letniskowy. Nowy Cabin House inspirowany górami i tradycyjnymi domkami typu brda. Wyeksponowaliśmy wszystkie najpiękniejsze widoki na Beskidy i stoki narciarskie.  Czarne palone deski to ostatnio nasz znak rozpoznawczy. Drewniany szałas posadowiony na betonowym SPA o funkcji rekreacyjnej niejako unosi się nad zboczem górskim dodając formie zabudowy niesamowitej lekkości.
Koncepcja jest chyba zamknięta – oceńcie pomysł sami. Pracujemy nad projektem technicznym, planujemy realizację i trzymamy kciuki żeby można było w nim spędzić magiczne Święta 2021 i niezapomnianego Sylwestra.

363-HIKO domek letniskowy363-HIKO projektowanie domów363-HIKO cabin house

Wesołych Świąt życzą

Marta Hirsz

Krystyna Sikora

Paweł Hirsz

HIKO Pracownia Architektoniczna

 

Write a comment


siedem + 8 =

Latest comments

  • Ogrodolandia 2 lata ago

    Piękny, nowoczesny i efektowny – tak opisać można ten piękny projekt. :) I jeszcze to miejsce.. no bajkowo!