Pracownia

Architektoniczna

HIKO projektowanie domów Mikołów

HIKO – Wesołych Świąt

  • Authorhiko
  • Date 16 Grudzień 2019
  • CategoryArchitektura

Często odwołuję się do mojego dzieciństwa.  Ta część mojego życia wcale nie trwała krótko, bo jak dotąd ok. 1/3  jego długości. Do tego „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci” wiec nie da się tego okresu pomijać lub do niego nie nawiązywać.

Mama w dzieciństwie uzbroiła mnie na życie w różne prawidła i morały. Wiecznie je wtrącała i mało co można było bez nich zrobić. Nigdy nie zapomnę jedzenia obrzydliwych lekarstw podczas choroby. Na nic zdało się moje niezadowolenie w tej kwestii, bo przecież „złe się złym wygania”.  Kiedy miałam coś zrobić i mi się nie chciało to ciężko było wymyślić wymówkę, bo „paluszek i główka to szkolna wymówka”. Zresztą bólu głowy bałam się panicznie, ponieważ „jak głowa boli to d… rośnie”!!!!. Diabłem byłam straszona regularnie, w szczególności jak coś nie wychodziło, bo „jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy” i „co nagle to po diable”. W sumie trochę strachu za młodu i po parunastu latach moim dzieciom wpajam to samo.
Ale to jeszcze nic! Paweł miał jeszcze ciekawiej, w związku z czym, nasze dzieci babcinych mądrości przyswajają 2x więcej!!!. Standardem są morały przy stole typu „pies jak je nie szczeka” dzięki czemu udaje się chłopakom-gadułom zjeść śniadanie w około 30min. Hitem jest porzekadło, którego Paweł bał się całą młodość i do którego starał się stosować: „nie śpiewaj przy stole bo będziesz miał głupią babę”. W podróży poślubnej śpiewał przy każdym posiłku ciesząc się, że w końcu go to nie dotyczy.
Zarówno ja jak i  Paweł słuchaliśmy wiecznie, że „jak Cię widzą tak cię piszą”. Albo się udało nie narobić „gańby” (czyt. wstydu) na wsi albo nie. Młodość rządzi się swoimi prawami… Z wszystkich przysłów naszych mam to ostatnie przestaje pasować do naszych czasów. W dobie fb, Instagrama, blogów, tweeterów… każdy non stop trzyma telefon i na nim czyta, obserwuje, lajkuje, komentuje. Czyżby stare porzekadło zmieniło się w „jak Cię piszą tak Cię widzą”? Ludzie wyrabiają sobie o nas opinie w odniesieniu do zdjęć i informacji, które udostępniamy w necie. Przestaje nas fascynować prawdziwa ludzka osobowość, ekspresja, małe ludzkie czyny, których doświadczamy naocznie. Jak coś robisz i tego nie pokazujesz w mediach społecznościowych to wydaje się, że dla otoczenia przestaje to być ważne, a nawet nie istnieje. Nie ważne jakim jesteś człowiekiem, ważne jest udostępnienie tego co robiłeś, gdzie byłeś, co założyłeś żeby było jeszcze ładniej.
A przecież my w tych mediach jesteśmy tylko po to, by wyłowił nas pajączek i zaczepił swoją sieć, by sprzedać coś o czym akurat pisaliśmy ze znajomymi lub szukaliśmy w wyszukiwarce. Więc słowem przysłowia „kuję żelazo póki gorące” i prezentuję kolejny nasz projekt domu, na wskroś nowoczesny, w odsłonie tynkowanej i ceglastej -„do wyboru do koloru”.

A jego wersją świąteczną życzymy Wam cudownych Świąt Bożego Narodzenia. Długich i miłych spotkań z rodziną niekoniecznie reklamowanych tam gdzie nie trzeba.

HIKO projekt rezydencji śląsk tynk HIKO projekt rezydencji śląsk klinkierHIKO projektowanie domów Knurów HIKO projekt domu KnurówHIKO projekt domu Katowice tynk HIKO projekt domu Katowice cegłaHIKO projekty domów nowoczesnych HIKO projekty domów z cegłyHIKO projektowanie domów Mikołów tynk

Marta i Paweł Hirsz z zespołem HIKO Pracownia Projektowa

Write a comment


dziewięć + 3 =

Latest comments

  • Tosia 3 lata ago

    Bardzo piękny dom, ale z białym domem lepiej by się komponował szary pies czyli szpic wilczy. Do ceglastego wyżeł węgierski pasuje jak ulał.