Pracownia

Architektoniczna

Koncepcja domu jednorodzinnego

HIKO – Widzę to czarno

  • Authorhiko
  • Date 6 Czerwiec 2019
  • CategoryArchitektura

Czarny. Mój kolor. Zawsze miałam czarne koty. Mój pierwszy pies Ciapek był czarny. ¾ mojej szafy, szafy Pawła i dzieci upchane jest na czarno. Na półce z butami czarno, nieważne czy to kalosze, trampki, klapki, sandały… nawet Martensy czarne się zachowały zakupione jeszcze w XXw. W pudełku z kredkami moich dzieci zawsze brak czarnego koloru… nadrabiają ołówkami.

Czarny. Mój ulubiony.

W czarnym ponoć można się schować i stać się niewidzialnym. Przykrywa mankamenty. Według wielu ludzi to kolor żałobny… dla mnie żałobny i pokutny byłby różowy. Kiedyś z rodziną w swych zwykłych czarnych kolorach odwiedziliśmy ciężko chorego pacjenta w szpitalu. Jak nas zobaczył ordynator to od razu wezwał nas do siebie na dywanik i delikatnie poprosił nas o zmianę kolorystyki ubioru, by nie depresjonować pacjenta :) (a pacjent w czarnej piżamie :)).

Są momenty mojego życia z cudownymi czarnymi wspomnieniami. Najpiękniejsze czarne scenerie są na koncertach. Nigdy nie zapomnę morza czarnych koszulek na koncercie Black Sabbath The End w Tauron Arenie oraz Stadionu Śląskiego cudownie wyłożonego po koronę czarnymi strojami słuchaczy na koncercie Metallica.

Czarny tkwi w nas. Tkwi w naszej śląskości, w naszej kulturze.

Czarny to kolor wymagający. Żeby nie wyglądał wulgarnie wymaga prostoty i minimalizmu. Bardzo prosto poprzez przesadę może stać się synonimem zepsucia. Wystarczy kilka trików by zamienić charakter ze skromnego na mroczny lub wyjątkowo elegancki. Kiedy przez całe życie wybierasz czarny te granice są człowiekowi dobrze znane.

Wielu ludzi zwraca nam uwagę, że projekty HIKO można rozpoznać bo są CZARNE. Zaprojektowaliśmy kilka czarnych domów, czarne hale, budynki biurowe i ogrody. Uwielbiamy te projekty. Serce raduje się na widok naszych czarnych realizacji.

Jednakże są momenty kiedy czarny po prostu jest ciężki. Wiosną kiedy przyroda zaczyna szaleć otwieramy okna, żaluzje, odsłaniamy zasłony. Wpuszczamy promienie słońca na nasza czarną istotę projektowego bytu. Rozjaśniamy ją aż do połyskujących metalicznych szarości :). Szaleństwo barw!!! Efekty poniżej :)

HIKO projekt hali Zabrze

Aktualnie opracowywana koncepcja hali w Zabrzu

Koncepcja domu jednorodzinnego

Koncepcja domu jednorodzinnego

Write a comment


3 + jeden =