Pracownia

Architektoniczna

HIKO - PROJEKTY HALI ŚLĄSK 2

Ty też możesz!– nasza mała teoria projektowania dla każdego

  • Authorhiko
  • Date 18 Maj 2020
  • CategoryArchitektura

Możesz być wysoki, możesz być niski.

Możesz być gruby, możesz być chudy.

Możesz być biały, czarny, czerwony, żółty.

Możesz być katolikiem, ewangelikiem, buddystą, ateistą i jeszcze Bóg wie jakiej innej wiary.

Możesz być lewy, możesz być prawy.

Możesz być ekscentrykiem, możesz być introwertykiem.

Możesz… jak w tym wszystkim zachowasz proporcję.

Gdy zachowujesz proporcję to na nawet skrajność jest do przyjęcia.

Zachowanie proporcji, ważenia składowych, to podstawa żeby wszystko grało, dobrze wyszło, wyglądało, działało, funkcjonowało.

Zachowanie proporcji do jedna z podstawowych zasad w projektowaniu.

Możesz mieć zaprojektowany mały dom, dużą rezydencję, cabinhouse, dom w stylu wiejskim, nowoczesnym, modernistycznym, minimalistycznym, z płaskim dachem, spadzistym dachem, ogród geometryczny, minimalistyczny, naturalny, bioróżnorodny, możesz mieć budynek usługowy, produkcyjny i inne cuda i jeżeli one nie będą miały zachowanych dobrych proporcji same w sobie i w stosunku do otoczenia w jakim się znajdują to będą brzydkie. Będą budziły twój niepokój.

Każda inwestycja budowlana to konkretne pieniądze, niemałe… często oszczędności całego dotychczasowego życia, dlatego warto się zastanowić czy chcesz je wydać na projekt, który nie zachowuje proporcji.

Każdy nasz projekt analizujemy, modelujemy i wizualizujemy czasem kilka razy. Na modelu 3d pracujemy na proporcją tak długo aż czujemy, że budynek spełnia oczekiwania. Następnie wizualizujemy go na działce po to, by zobaczyć jak się w danym miejscu prezentuje. Po osadzeniu w krajobrazie docelowym często jeszcze zmieniamy bryłę. Najciężej jest z budynkami usługowymi i produkcyjnymi tzw. halami. Są to z założenia wielkie bryły obłożone płytami warstwowymi z częścią biurową. Mimo to, da się je zrobić estetyczne i wtopione w krajobraz.

Projektujemy budynki produkcyjne, usługowe, magazynowe tzw. hale. To duże wyzwanie bardzo często złożone ze względu na rodzaj produkcji, usługi, magazynu. Zaprojektowaliśmy ich już kilka. Mimo, iż każdy taki budynek teoretycznie składa się z tego samego, to nasze projekty wyróżniają się. Każdy indywidualnie dopasowujemy wizerunkiem pod inwestora i jego profil działalności.

Warto nie tylko wybudować halę żeby była, ale żeby również była optymalnie zaprojektowana dla potrzeb/funkcjonalności biznesu inwestora i stała się wizerunkiem marki.

Zapraszamy do projektowania z architektami HIKO

Write a comment


jeden + 4 =