Pracownia

Architektoniczna

KARTKA_PANIOWKI

KARTKA ŚWIĄTECZNA Z PANIÓWEK

  • Authorhiko
  • Date 28 Listopad 2017
  • CategoryKrajobraz

KARTKA ŚWIĄTECZNA Z PANIÓWEK

Święta Bożego Narodzenia dla mnie są czasem, w którym dajemy innym ludziom coś od siebie. Nie tylko materialne podarunki… (prezenty, kartki) ale swój czas oraz pomoc.

W naszej pracowni co roku przygotowujemy kartkę świąteczną, którą wysyłamy znajomym, rodzinie i klientom. Wiele kartek dostajemy. Jedna z kartek, którą otrzymaliśmy w zeszłym roku była „kartką charytatywną” – firma, która ją kupiła wspomogła osoby w potrzebie. Strasznie mi się to spodobało. Sama zaczęłam szukać takich kartek u nas w okolicy, żeby na ten rok coś takiego wszystkim posłać – kartkę, która nie tylko niesie ze sobą świąteczne życzenia ale także pomoc. Niestety nic takiego nie znalazłam…

Miesiąc temu na Radzie Rodziców w przedszkolu zebraliśmy listy od wychowawców grup o zapotrzebowaniu na zabawki w poszczególnych grupach przedszkolnych. Okazało się, że listy są bardzo długie…  a zapotrzebowanie na zabawki, w szczególności kreatywne, jest przeogromne.

Rada Rodziców postanowiła zrobić kiermasz świąteczny, na którym będą sprzedawane ozdoby oraz kartki świąteczne wykonywane własnoręcznie przez przedszkolaków i rodziców.

Temat ten przywrócił moje marzenie o charytatywnej kartce.

W pracowni przygotowaliśmy „Kartkę Świąteczną z Paniówek”, która jednocześnie będzie kartką charytatywną dla przedszkolaków.

Kartka przedstawia taką naszą małą świąteczną panoramę z Paniówek. Jest na niej kościół, Park Joanny oświetlony latarniami oraz schematyczna panorama domów typowych dla naszej wsi. W to wszystko wpisaliśmy świąteczny motyw Gwiazdy Betlejemskiej i stajenki z świętą Rodziną.

Kartki są przygotowane w dwóch wersjach: wersji składanej i wersji kartki pocztówki. Obydwie wersje posiadają przykładowe życzenia świąteczne, które można wkleić i podpisać oraz kopertę.

Kartki będą sprzedawane na kiermaszu w salkach katechetycznych przy kościele w Paniówkach w niedzielę 3 grudnia od godziny 8.00-17.00 i w przedszkolu na bieżąco oraz na kiermaszu planowanym 17 grudnia br.

Cena wyjściowa kartki składanej to 5zł, a kartki pocztówki 2zł.

Całkowity przychód ze sprzedaży kartek będzie przeznaczony na zakup zabawek dla naszych małych przedszkolaków z Paniówek.

Zapraszamy do zakupu!!!

Takiej kartki z krajobrazem NASZEJ UKOCHANEJ WSI jeszcze nie było!!!!!

Write a comment


dziewięć + = 12